Letná brigáda

Autor: Júlia Andraščíková | 11.7.2012 o 23:00 | Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1043x

Keď pozerám na novú reality show je mi do smiechu. Koho takéto niečo mohlo napadnúť, veď to je ako cez kopirák moje letá na brigádach. Potichúčky sa smejem a spomínam, spomínam, spomínam.

V prvom rade objasním moje dôvody. Prečo píšem toto na blog? Preto, lebo spomienky sa ukladajú hlboko do mozgu a nahrádzajú ich nové. Tak prečo si to neuchovať takto?

Domaša.

Jedna z prvých brigád, a hneď riadne na tvrdo. Mala som len 16 rokov a pocit slobody na dva mesiace bol na nezaplatenie. V tomto prípade som netušila alebo nechcela tušiť, že niekde je aj niečo lepšie. Naivné.

Naše bojové podmienky boli v prvom rade podradné a neľudské. Plat bol určený na hodinu, nepamätám si to už presne ale zdá sa mi, že to bolo nejakých 28 korún. Tringelty sme museli odovzdávať do poslednej koruny a ku kase sme neboli pripustené. Za barom boli synovia pána majiteľa. Po celom podniku kamery, drobnohľad ako sa patrí. Vtedy mi to vôbec neriešila, kradnúť som nemala v úmysle.

Naše spanie bolo v izbičke dva krát tri metre, kde bolo okienko ako na wc, zaprášené a staré postele. Spali sme nad reštikou, v naozaj provizórnych podmienkach. No a jedlo. Jedlo sme mohli dostať zadarmo len raz denne, a to polievku plus ako bonus niečo z ponuky fastfood. Rozumej hod dog, langoš (už ich nejedávam vôbec) alebo hamburger.

To čo sme tam zažili, a že sme sa nechali zatiahnuť medzi otrokov je len a len naša vec. Ale čo ťa nezabije to ťa posilní. Prešlo to a jediné čo som pri odchode vedela bolo len to, že tu by som sa tam už nevrátila.

Letné brigády, letné lásky to ide všetko pekne ruka v ruke. Tie spomienky, sú na nezaplatenie a hlavne skúsenosti. Dnešná mládež chce buď rýchle a veľké prachy, alebo sedí doma celé leto. No ja, by som nikdy nemenila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?