Letná brigáda

Autor: Júlia Andraščíková | 11.7.2012 o 23:00 | Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1025x

Keď pozerám na novú reality show je mi do smiechu. Koho takéto niečo mohlo napadnúť, veď to je ako cez kopirák moje letá na brigádach. Potichúčky sa smejem a spomínam, spomínam, spomínam.

V prvom rade objasním moje dôvody. Prečo píšem toto na blog? Preto, lebo spomienky sa ukladajú hlboko do mozgu a nahrádzajú ich nové. Tak prečo si to neuchovať takto?

Domaša.

Jedna z prvých brigád, a hneď riadne na tvrdo. Mala som len 16 rokov a pocit slobody na dva mesiace bol na nezaplatenie. V tomto prípade som netušila alebo nechcela tušiť, že niekde je aj niečo lepšie. Naivné.

Naše bojové podmienky boli v prvom rade podradné a neľudské. Plat bol určený na hodinu, nepamätám si to už presne ale zdá sa mi, že to bolo nejakých 28 korún. Tringelty sme museli odovzdávať do poslednej koruny a ku kase sme neboli pripustené. Za barom boli synovia pána majiteľa. Po celom podniku kamery, drobnohľad ako sa patrí. Vtedy mi to vôbec neriešila, kradnúť som nemala v úmysle.

Naše spanie bolo v izbičke dva krát tri metre, kde bolo okienko ako na wc, zaprášené a staré postele. Spali sme nad reštikou, v naozaj provizórnych podmienkach. No a jedlo. Jedlo sme mohli dostať zadarmo len raz denne, a to polievku plus ako bonus niečo z ponuky fastfood. Rozumej hod dog, langoš (už ich nejedávam vôbec) alebo hamburger.

To čo sme tam zažili, a že sme sa nechali zatiahnuť medzi otrokov je len a len naša vec. Ale čo ťa nezabije to ťa posilní. Prešlo to a jediné čo som pri odchode vedela bolo len to, že tu by som sa tam už nevrátila.

Letné brigády, letné lásky to ide všetko pekne ruka v ruke. Tie spomienky, sú na nezaplatenie a hlavne skúsenosti. Dnešná mládež chce buď rýchle a veľké prachy, alebo sedí doma celé leto. No ja, by som nikdy nemenila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

ŠPORT

Cibulková je v semifinále, pomohla jej súperka

Kerberová bez straty setu zdolala Keysovú.

KOMENTÁRE

Čo môže stihnúť Danko za dvadsať minút

Obmedzenie času na vystúpenie kultúru v parlamente nezlepší.


Už ste čítali?